downloadscreenshotsmanuálfaqceníkhome


FAQ

OTÁZKY A ODPOVĚDI k programu WebTouch
    
     Obecně o programu
    
Instalace, provoz a servis 
    Testovací stránka
 

 


Stáhněte si 30 denní verzi
zdarma


Zaregistrujte si včas svůj 
WebTouch

 Obecně o programu

1. Co to je program WebTouch ?
WebTouch je speciálně upravený bezpečný prohlížeč (browser) Internetu pro informační kiosky s dotekovou obrazovkou, které jsou určeny jako samoobslužné informační terminály. Program WebTouc obsahuje mnoho vlastností a funkcí vhodných pro provozování informačních terminálů.


2. Jak WebTouch pracuje ?
WebTouch je naprogramovaný na základě komponentů MS prohlížeče a doplněný o množství bezpečnostních a rozšířených rysů jako jsou např.:
zavírání nevyžádaných oken, povolení pouze určitých URL, virtuální klávesnice na obrazovce, vzdálený monitoring, ....
Další informace najdete na www.webtouch.cz


3. Kde je možné WebTouch získat ?
Program WebTouch je volně ke stažení zde a je plně funkční po dobu 30 dní. Po uplynutí této doby je nutné program zaregistrovat a zaplatit licenční poplatek. Objednávkový formulář získáte zde a ceník programu je zde.


4. Jak funguje registrace licence ?
Do registračního formuláře vyplníte požadovaná data. "Kód uživatele", Verzi programu (Build) naleznete po spuštění programu WebSetup v záložce "Obecné" . Zpětně obdržíte "Licenční číslo".


5. Je možné licenci programu WebTouch převést na jinou organizaci ?
Ano, pokud program bude zcela přemístěn včetně starších verzí (viz. licenční podmínky).Instalace, provoz a servis

1. Jak mám optimálně nainstalovat WebTouch na počítač s operačním systémem Windows 9xx, ME ?
Doporučení k instalaci programu WebTouch pod operačním systémem Windows 9xx a ME najdete v dokumentu v sekci "Download" pod názvem
"Poznámky k instalaci WT, Elo driveru a  nastavení registru u WIN 9xx pro IE 5.0 a vyšší"


2. Jak mám optimálně nainstalovat WebTouch na počítač s operačním systémem Windows NT,2000, XP ?
Doporučení k instalaci programu WebTouch pod operačním systémem Windows NT, 2000, XP najdete v dokumentu v sekci "Download" pod názvem "Instalace pod WIN NT,  W2K , WIN XP"


3. V návodu se píše, že se má založit nový uživatel, přidat do skupiny "administrators" a provést instalaci pod tímto uživatelem.
Půjde program spustit, pokud uživateli pod kterým byl nainstalován program WebTouch odeberu práva "administrators" a ponechám pouze práva "users"?
Pokud WebTouch nainstalujete pod účtem s právem "administrators" a pak tato práva změníte na "users", bude WebTouch fungovat bez problémů. Jinak program můžete provozovat i pod uživatelem s právy administrátora. Zabezpečení spočíva v tom, že nastavíte do registru místo explorer.exe program, WebTouch.exe. Po spuštění nabíhá první program Webtouch a po případném "zhroucení" systému zůstane pouze modrá obrazovka. Viz návod.


4. Je možné použít dvě čtečky (magnetického a čárového kódu) současně?
V současné verzi programu WebTouch toto není možné. Vždy je nutné použít POUZE jedno zařizení připojené na jeden COM port. 


5. Existuje nějaká možnost, jak do běžící aplikace Webtouch poslat z jiné aplikace (čtečka karet běžící na stejném počítači) URL adresu, která se následně zobrazí v okně WebTouch?
Pokud Vaše čtečky používají COM port a komunikují pomocí ASCII znaku na COMu, tak je možné využít funkce WT pro obsluhu čtečky včetně podmíněné funkce odskoku na zadané URL podle řetězce vyčteného z čtečky (karty). Viz. návod. Konzultujte to prosím s Vaším programátorem.


6. Jak nastavit program WebTouch tak, aby bylo možné otevřít *.pdf, *.doc, *.xls, soubory pomocí plug-in,  a přitom zamezit přístupu na disky, tiskárnu atd. ?
V programu WebSetup spustíte záložku. V tabulce „Správce oken“ se nastaví okna, která mají být automaticky zavírána, to znamená, že „Fokus“ (kurzor) se vrátí do popředí na aplikaci WebTouch. Okno, které chceme zavřít je určeno adresou URL, na které se vyskytuje, Titulkem okna a Třídou okna. Tyto informace můžeme zjistit pomocí utility EnumWin, která je součástí distribuce programu WebTouch. Je vhodné, aby nastavení restrikce otvíraných oken bylo provedeno znalým uživatelem výpočetní techniky. (návod str. 15). Jinak řečeno, zjistíte si jaká okna plug-in otvírá při vyvolání tisku nebo ukládání na disk a tyto okna necháte zavřít. Podrobný návod na nastavení programu WebTouch tak, aby bylo možné zobrazovat výše uvedené soubory najdete ZDE.


7. Jak nastavit v Setupu WebTouch "Další odkazy" - mám tuto volbu v WebSetupu zašedlou ?
Volba je skrytá, aby administrátor jednotlivého kiosku si nemohl změnit ve WebSetupu tento odkaz. Povolení této volby se nastaví v registrech a návod, jak to provést je zaslán držiteli licence programu WebTouch na požádání emailem.


8. Mohl bych dostat podrobnější informace k vámi nabízené externí utilitě "Monitor"?
Bylo by možné tuto utilitu použít pro vzdálený restart počítače při "zatuhnutí"?
Utilita "Monitor" se spouští zároveň se startem programu Webtouch automaticky a provádí restartovaní při detekci chyby - odpověďi z fronty zpráv ve Windows. Další parametry je možné nastavit ve WebSetupu/Obecné. např. restartování počítače v určitou hodinu např. 03.00.  Totální zatuhnutí počítače se nijak rozumně ošetřit nedá, to by jste musel mít např. spínač 220V spínaný přes GSM bránu mobilu nebo UPS spínanou pomocí LAN.


9. Můžete mi prosím napsat, jaké typy čteček karet používáte s programem Webtouch?
Běžně používáme čtečky karet od firmy Magtek, ale obecně je možné použít jakoukoliv čtečku, kterou je možné připojit na COM port a která má vstup/výstup na ASCII znaky.


10. Pokud se nainstaluje WebTouch na Windows XP pod jedním účtem a chtěl bych je spouštět i pod jiným účtem se stejnými přístupovými právy, nezobrazí se mi tlačítka, neukládá se nastavení atd. Dá se s tím něco dělat?
Při instalaci se zapisují příslušné údaje do klíče HKCU\Software\Infos\Public_Kiosk a uživatelské nastavení se ukládá také do těchto klíčů. Takže když po instalaci zkopírujete vytvořené klíče pod příslušného uživatele, mělo by to fungovat. 


11. Uvažuje se o implementaci automatického vypínání PC v zadaný čas pro případ jiného než non-stop provozu? 
Zatim je implementována jen možnost restartu v určenou hodinu.


12. Uvažuje se o tom, že by se aplikacím, spouštěným z WebTouch daly předávat parametry, případně zda by nešlo spouštět zástupce aplikací (nejen *.exe ale i *.lnk či *.pif) ? 
Spouštění jiných "věcí" než *.EXE má jeden problém. Při spouštění EXE programu má WebTouch plnou kontrolu nad procesem, ve kterém tento EXE běží. Diky tomu je možné pro externě spuštěné programy vytvořit tlačítko na dolní liště, umožnit přepnutí do toho programu, případně tento program ukončit. Pokud by měl WT umožňovat spouštení i jiných "věcí" (*.bat, oblíbené položky, dokumenty v jejich přiřazených aplikacích ...) nebylo by možné takto spuštěné programy ovládat pomocí WT. Takže pokud by se např. WT dostal do popředí, nešlo by se přepnout zpět na spuštený program.  
 

13. Je možné vypínat WebTouch při vypnutém URL řádku ?
Vypínat WebTouch při vypnutém URL lze, ale jen z klávesnice zobrazené na obrazovce. Pokud máte normální klávesnici, tak používejte Alt+F4. Tlačítko Stop dle mého názoru není příliš použitelné v samoobslužném módu. 
 
 


15. Mám pro problémy s funkčností programu WebTouch - PRVNÍ POMOC :-)
Pokud se Vám program WebTouch chová nestandardně doporučuji následující postup:
 

1. Odinstalujte ještě jednou program WebTouch, zkontrolujte si registry a vymažte klíč HKCU\Software\Infos\Public_kiosk pokud nebyly vymazány při odinstalaci.

2. Naistalujte znovu program WebTouch.

3. Pokud se problém vyskytne znovu, spusťe WebTouch s parametrem - debug , "Příkazový řádek"  dále
C:\Program Files\WebTouch>webtouch.exe -debug .

4. Po případném opětovném vyskytnutí chyby zašlete soubor WTLOG.LOG , který je uložen v adresáři C:\Program Files\WebTouch na emailovou adresu support@webtouch.cz spolu s verzí operačního systému a případně systémovým log. souborem.
 
UPOZORNĚNÍ: Log soubor s parametrem Debug není omezen velikostí !!!